فقط مونده بود هکرها عکس برهنه بخوان-

فقط مونده بود هکرها عکس برهنه بخوان!

اینکه داده های گوشی هوشمندتون و یا داده های حساس ذخیره شده بر روی سرورهای سازمان تون رمزنگاری بشن به اندازه کافی ناراحت کننده هستن ، چه برسه به اینکه بخواین بابت رمزگشایی فایلهاتون به اون ها باج هم پرداخت کنین!
اما جالبه بدونین که نوع جدیدی از باج افزارها هم جدیدا شروع به آلوده کردن کاربران کردن که به nRansomware معروفن! این نوع از باج افزارها در عوض دادن کلید رمزگشایی از شما عکس های برهنه تون رو می گیرن!
این باج افزار پس از آلوده کردن سیستم، درخواست حداقل ۱۰ عکس برهنه از قربانی خودشون می کنن و کاربر رو مجبور به ایجاد یک حساب کاربری در Protonmail و بعد از تایید توسط مهاجم، اون کاربر باید عکس‌هاش رو در اختیار فرد مهاجم قرار بده.
اگر فرد شجاعی باشین و بخواین عکس ها رو ارسال کنین باید این ارسال از طریق آدرس ایمیل مشخصی انجام بشه و فرد مهاجم هم بعد از تایید عکسها، کلید رمزگشایی فایلها رو برای شما ارسال می کنه. این باج افزار از طریق فایلی به نام nRansom.exe خودش رو گسترش میده و کاربران دیگرو آلوده می کنه.
آمارهایی که در زمینه خساراتی که باج افزارها به کاربران وارد کرده‌ن نشون میده که در دو سال اخیر ۲۵ میلیون دلار توسط قربانی‌ها، برای بازگشایی فایل های رمز شده ی خودشون پرداخت کردن.
برای جلوگیری از نفوذ باج افزارها توصیه میشه که به‌روزرسانی های مربوط به آنتی ویروس و سیستم عامل خودتون رو جدی بگیرید!
@offsecmag


لینک کوتاه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: