مرکز ماهر ملی به کوچیکی کانال مجله سرگرمی زاگرس

164

⭕️ در این روزها که میبینید فضای سایبری ایران به راستی نیاز به نظارت شدید و حرفه ای دارد چخبر از مرکز ماهر؟
⭕️ برای اینکه بدونیم چخبر سری به این مرکز میزنیم و دو خبر جالبه که نشان از بررسی های سایبری فضای ایران توسط این مرکز داره :
انتشار بدافزار استخراج‌کننده ارز دیجیتال تحت عنوان ادعیه ماه رمضان yon.ir/htjfu
انتشار بدافزار استخراج‌کننده ارز دیجیتال تحت عنوان فیلترشکن تلگرام yon.ir/5jkOk
بسار هم عالی بریم ببینیم چی میبینیم و این گزارش ها حاصل استخراج چقدر اطلاعات است؟
متاسفانه اولین نکته ای که به چشم اومد هر دو گزارش حاصل بررسی سر سری یک کانال تلگرام است به نام “مجله سرگرمی زاگرس” https://t.me/zagros_mag پست های این کانال به زور ۲۰۰ تا بازدید دارن ، این در حالی است که قمار باز ها و سایت های صیغه یاب و فیشینگ ها با تبلیغات میلیونی ۲۴ ساعته هر روز ایران رو درمینوردند و خبری از مبارزه این مرکز با اینها نیست ، حتی در حد یک خبر !
⭕️مرکز نا ماهر ملی سازمان فناوری اطلاعات ، آیا مشکل مملکت اینه که اپ ماینر “مونرو” نصب شده روی موبایل ها؟ اون هکری که فکر میکنه با نصب ماینر روی موبایل میتونه چیزی ماین کنه رو باید به جرم بیشعوری بازداشت کنن نه به جرم سایبری.
⭕️ متاسفانه گرد رخوت بر روی شما پاشیده شده و جز نا امید کردن جوون ها و هدر دادن استعداد ها و مطمئن کردن اونها به مهاجرت کار دیگه ای نمیکنید.
⭕️ در انتها آقای وزیر محترم آذری جهرمی که وعده تربیت ۱۰ هزار نیروی سایبری و داده بود رو دعوت میکنیم همین دم دستشون مرکز ماهر رو تعطیل کنن تا شاید مراکز آپا بتونن نفسی بکشن و هر کدوم مستقل خلاقیتی نشون بدن .

3 نظرات
 1. مو سفید کرده امنیت می گوید

  باسلام

  دنبال یک شخصی میگشتم… که اتفاقی سایت شما رو دیدم و برخی از کامنت ها رو نگاه کردم…کلیات جالب بود…به عنوان یک شخص مو سفید کرده گفتم کامت بذارم که کمتر چنین کارهایی میکنم…

  در بازه های زمانی چون مقداری درگیر بودم از نزدیک با تعدادی از پروژه های مرتبط به همین دلیل اظهار نظر میکنم و گرنه عادت ندارم به موضوعاتی که تخصص و تجربه کافی ندارم اظهار نظری کنم.

  بسیار از کارهای تاپ امنیتی انتظار نداشته باشید در سایت ها اطلاع رسانی عمومی بشود که ذات دنیای امنیت است که شما هم درک میکنید… آن دسته از آدم های فنی که باید بدانند قطعا میدانند و درگیر هستند, اگر تعدادی از موضوع بی اطلاع هستند دلیل نبودن و یا ندانستن و نفهمیدن نیست…

  نمیدونم چقدر از مراکز آپا خبر دارید همین گزارشات و دیگر گزارشات هم در سایت تا جایی که اطلاع دارم کار همین مراکز آپا است… در یک کشوری که هیچ کس کار نمیکنه و یا نمیذارن که کار بکنند با رانت های شدید, مرکز ماهر دارد یک طعنه کم کاری دیگران را به دوش میکشه… البته به هر کاری نیز نقد وارد است و میتوان بهتر باشد..

  بی ادبی و توهین راحت ترین کار است اما رعایت ادب همیشه بهتر است…

  نمیدنم چقدر مطلع هستید, واقعیت این است که از تمامی دانشگاه های تاپ در تهران و اصفهان و شیراز و مشهد و … که اساتید حوزه امنیت و شبکه و … هستند مدیران و اعضاء هیمن مراکز آپا هستند و خدمات این مراکز بسیار در کشور ارزنده است و اساتید و کارشناسان و افراد بزرگی در کشور در همین مراکز پروش یافته اند که جزء سرمایه های کشور هستند بنده با تعدادی از نزدیک آشنا هستم… اگر این مراکز کاری نکنند انتظار است چه کسی در کشور کاری انجام دهد..؟
  تاریخچه و ماهیت تیم های امنیتی و شرکت های برجسته در جهان نشان میدهد که همه چیز از دانشگاه باید شروع شود… که حمایت های مرکز ماهر در کشور بی نظیر است و جای تحسین دارد…
  مقداری انصاف و دیدن واقعیت ها از آدم چیزی کم نمیکند آن هم برای افراد فنی…

  البته بنده اعتقاد دارم هرچه قدر تخریب ها بیشتر باشد حتما کارها هم بزرگتر است و بایستی با قدرت بیشتری کار را انجام داد

  وقت و عمر و انرژی خیلی با ارزش تر این است که صرف موارد بیهوده گردد…همین چند خط رو هم برای بیان دیدگاه یک فرد خاک خورده نوشتم تا حداقل از کنار یک پست هم وطن بیهوده گذر نکرده باشم.

  همیشه تغییر رو باید از خودمان شروع کنیم تا دنیای بهتری داشته باشیم.

  آرزوی موفقیت

  1. پویا می گوید

   “….مرکز ماهر دارد یک طعنه کم کاری دیگران را به دوش میکشه…”
   یک طعنه؟! :))

 2. سامان می گوید

  جمله آخرش منو گرفت ؛همیشه تغییر رو باید از خودمان شروع کنیم تا دنیای بهتری داشته باشیم.؛… ولی واقعا با این که کشورمون مشکلات متعددی داره….اما این بنده خدا موسفید کرده, مشخصه که واقعا موسفید کرده… کاش بیش تر از این دست دیدگاه ها و نظرات پخته و ارزشمند بشنویم و ببینم…

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.